Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Petra Pelzmanna: Black Romantic

8. 8.-31. 8. / Vrtbovská zahrada / Malba

Do 31.8.2018 bude ve Vrtbovské zahradě, Karmelitská 25, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Petra Pelzmanna: Black Romantic. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Petr Pelzmann se rozhodl po nedávné, volně zrealizované výstavě pro Whitepearlgallery, připravit zcela novou sérii maleb, která se věnuje poetické tématice – romantice. Romantika se však v jeho podání může zdát pokřivená a temná, možná ale přináší mnohem pravdivější příběh. Pelzmann tak pokračuje v tradici české dekadence z přelomu 19. a 20. století, mezi jejíž nejznámější současné reprezentanty patří Josef Bolf. Je tu ale také další česká výtvarná tradice expresionismu a kolorismu, která nám dílem Jiřího Sopka ze 70tých let zprostředkuje obraz hnusu z doby, v které žijeme.

Malby plné syrovosti v kombinaci s tajemnou romantikou nás odkazují na skryté krásy. Stěžejním pojítkem výstavy se stává práce s hmotou. Autora už nezajímá fyzická deformace lidského těla sama o sobě, ale fyzická přítomnost konkrétních charakterů. Docílí ji osobitým pastózním nánosem, tmelem, silikonem a barevná hmota tak působí současně jako sopel a krásně jako belle matière.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Petra Pelzmanna: Black Romantic