Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Pavla Herynka: Voda, kámen, vítr

3. 1.-2. 2. / Divadlo Viola / Malba

Do 2.2.2019 bude ve foyer Divadla Viola, Národní 7, Praha 1, přístupná výstava obrazů Pavla Herynka: Voda, kámen, vítr. Výstava bude přístupná v pondělí až pátek od 9:30 do 19 hodin, v sobotu od 14 do 19 hodin.

Výtvarník Pavel Herynek (1943) dlouhá léta působil na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kde v roce 1994 založil ateliér a předmět Kov a šperk. V současné době se věnuje šperkařské a kreslířské tvorbě ve svém ateliéru a dílně. Šperky a kresby prezentoval na četných domácích a zahraničních výstavách a veletrzích výtvarného umění prostřednictvím řady galerií, např. Galerie Caesar v Olomouci, Galerie Sýpka v Brně, Galerie V&V ve Vídni, Galerie Chéret v Paříži, Charon Kransen Arts v New Yorku. Díla Pavla Herynka jsou součástí mnoha tuzemských i mezinárodních sbírek.

Jak název předznamenává, nevyčerpatelným zdrojem potěšení je autorovi příroda živá i neživá: „Příroda a krajina mne v průběhu ročních období uchvacuje neustálými proměnami, stálým opakováním probouzení a spánku. Krása, vitalita a vznešenost přírody – to je to, co mne tolik okouzluje,“ uvedl při příležitosti konání jedné z předcházejících výstav Pavel Herynek.

Více informací na www.divadloviola.cz.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Pavla Herynka: Voda, kámen, vítr