Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Lyubena Petrova: Jezinky a dobyvatelé

24. 1.-17. 3. / Galerie Peron / Malba

Do 17.3.2018 bude v Galerii Peron,  U Lužického semináře 12, Praha 1, přístupná skvělá výstava obrazů Lyubena Petrova: Jezinky a dobyvatelé.

Lyube Petrov je bulharský umělec, který studoval na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. V České republice nalezl svůj nový domov a v současné době žije v Praze.

Lyube se ve své díle snaží transformovat příběh do něčeho zábavnějšího a zajímavějšího a vytvořit tak ve svém vizuálním ztvárnění zcela novou atmosféru. Jeho díla jsou charakteristická neskrývaným humorem, sarkasmem a prvky grotesky, citem pro detail každodenního života a zálibou v námětech, v nichž skutečnost nepozorovaně přechází v iluzi. Těmito nástroji vytváří alternativní realitu, která stírá rozdíl mezi minulostí a budoucností a kde se skutečnost snoubí se snem. Tato transformace vychází z autorova osobitého vnímání okolního světa stejně jako z jeho smyslu pro humor a pozitivního přístupu k životu.

Narodil se v Burgasu a malovat začal ještě jako žák v přímořském městě a nakonec absolvoval Sofijskou Akademii výtvarných umění, ve specializaci nástěnná malba. V roce 2011 získal magisterský titul v Ateliéru Malby II.prof.Martina Mainera Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. Má za sebou již řadu samostatných i skupinových výstav.

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Lyubena Petrova: Jezinky a dobyvatelé