Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Lukose Heye „Smoke and mirrors“

23. 1.-22. 2. / / Malba

Do 22.2.2020 bude pro vážné zájemce přístupná zajímavá a krásná výstava obrazů Lukose Heye „Smoke and mirrors“ v bytové galerii 1apůl, Vítězná 15, Praha 1.

Mezi kubismem a realismem
Lukos Hey vystudoval výtvarné umění na Universitě v Newcastlu v Austrálii a následně absolvoval postgraduální studium umění na Hunter Institute of Technology. Během studií byl zastupován významnou galerií John Miller Galleries.

Lukose vždy zajímala zejména krajinomalba a její atmosféra, kterou nejlépe pochytil od svého velkého učitele, malíře Johna Morrise. Na jeho ranou tvorbu mělo vliv mnoho umělců, nejvíc pak australský malíř Brett Whiteley.

….

Bytová galerie, divadlo a kulturní centrum – to vše najdete na Malé Straně v domě s bohatou historií. V bytě, ve kterém se vše nachází, žil kdysi Joachim Barrande, vařila mu matka Jana Nerudy a dle všech zjištěných poznatků zde byl Jan Neruda i počat. Barrande v bytě nechal vybudovat krb a k jeho realizaci a k výzdobě stropu si přizval J.V. Myslbeka. Takže o zážitky zde není nouze, dokonce byli spatřeni duchové Barranda, Myslbeka a Nerudy, jak společně v místnosti, kde se nyní nachází kuchyně, popíjejí o půlnoci pivo…Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Lukose Heye „Smoke and mirrors“