Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Karoliny Rossi & Oway Rolland Open Day

9. 5.-30. 6. / ECOart SALON ROLLAND / Malba

Do 30.6.2017 bude v ECOart Salonu Rolland, Francouzská 17, Praha 2, přístupná zajímavá výstava obrazů Karoliny Rossi.

Eco Art Organic Beauty Salon & Showroom je místem, kde o vás pečují profesionálové špičkovou přírodní péči pro celé tělo. Prostory salonu jsou také vzdělávací akademií, uměleckou galerií a showroomem pro cokoliv, co s krásou souvisí. Propojujeme krásu těla, ducha a mysli. Od 9.5.2017 tak na sebe budete moci nechat působit umělecká plátna výtvarnice a autorky děl Karoliny Rossi, zatímco v průběhu salonní procedůry budete nasávat OWAY holistic – wellness atmosféru.

Karolina Rossi – ve své práci se pohybuji v několka rovinách:
1) Jak funguje lidská představivost ve chvíli, kdy něco známe pouze z jiných zdrojů a nemáme možnost se k věci sami fyzicky přiblížit? Jako dobrý příklad může posloužit třeba Mariánský příkop v Tichém oceánu, jehož největší hloubka přesahuje 10 000 metrů. Zatím je známo, že tu žije 13 druhů živočichů nejpodivnějších tvarů, uzpůsobených k životu v tak ohromné hloubce. Jen málokdo ale má možnost do Mariánského příkopu skutečně nahlédnout, a tak nám musí stačit to, co se o něm dozvíme zprostředkovaně a to, co nám dovolí vidět naše vědomí. Obdobným příkladem je i vesmír. Zajímají mě limity představivosti ve chvíli, kdy je stanoven konkrétní impuls bez jeho faktické znalosti.
2) Jakou podobu vytvoří mozek předmětu, který se teprve chystá spatřit? A jakou podobu vytvoří události, kterou se teprve chystá prožít? Účel zobrazení limituje představivost. Záleží na osobnosti pozorovatele a jeho postoji. Jde mi o moment očekávání, ve kterém má člověk tendenci svůj zážitek naddimenzovat nebo naopak z něj vytvořit záležitost bezvýznamnou.
3) Do jaké míry se dokáže jedinec, zahlcený informacemi, soustředit na jednu věc nebo jedno téma? V současné době čteme zprávy vpodstatě obřádek nebo přeskakujeme celé odstavce, abychom mohli tímto způsobem ještě stihnout přečíst další a další události a pojmuli co největší množství informací v co nejkratším časovém úseku. Na sociálních sítích si často neotevřeme obrázek, ale letmo jej prohlédneme, abychom tímto způsobem shlédli ještě několik desítek ne-li stovek dalších. Je člověk schopen se dlouhodobě soustředit na jednu věc, aniž by trpěl obavou, že mu utíká spousta dalších?

“ Kreslíř se snaží nejprve klasifikovat skvrnu. Například kaňku podle jistých kritérií, a pak ji zařadit do jakéhokoliv známého schématu. Schéma není výsledek procesu abstrakce a tendence zjednodušovat, představuje první přibližnou, nepřesnou kategorii, která se postupně upřesňuje, aby co nejvíc odpovídala reprodukovanému tvaru.”
Gombrich E. H., Umění a iluze

HOSTÉ:
Mike Djukeboxer – music
Jedním z hostů je „Mike Djukeboxer“, který svým neotřelým výběrem hudby právě pro tuto speciální příležitost navodí úsměv na rtech a neopakovatelnou atmosféru všem zúčastněným.

La Randa – vine bar
Za vším stojí naše láska k poznávání, cestování, dobrému jídlu a vínu. Procestovaly jsme v průběhu let mnoho zemí a poznaly různé kultury a gastronomie. Pro naši nabídku vín jsme se zaměřily na Evropu. Jednou z velkých srdcových záležitostí je pro nás italská Umbrie, malý region ve střední Itálii, kterému se říká „zelené srdce Itálie“. Tato úžasná a osobitá atmosféra se promítá do chuti místních vín. Jedno z prvních vinařství, které jsme navštívily, je Cesarini Sartori, které v nás vyvolalo myšlenku založení vlastního podniku, díky kterému můžeme krásy místních vinařství přinést i na český trh. Založily jsme společnost Tisvini s.r.o. a otevřely vinný bar s názvem po naší oblíbené lahvi vína z tohoto vinařství LA RANDA. Ve vinařství ctíme tradici, upřednostňujeme vinaře, kteří při výrobě vín dodržují tradiční postupy a vkládají do ní svoji osobitost. Tyto vinaře – naše dodavatele známe osobně, proto můžeme garantovat kvalitu a výjimečnost jejich produktů.Fotografie z výstavy