Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Jany „Žany“ Bierhanzlové: Barevný Svět

Do 30.6.2018 bude v Obchodě vínem VÍNO – WINE, Truhlářská 24, Praha 1, přístupná výstava obrazů Jany „Žany“ Bierhanzlové: Barevný Svět.

Jana je profesí kytaristka, hraje se svým manželem Petrem od roku 1975, kdy v době studia na Pražské konzervatoři založili České kytarové duo – www.czech-guitar-duo.com.

„K malování i hudbě mě vlastně přivedl můj dědeček, jmenoval se Antonín Dvořák a se slavným skladatelem měl společné nejen jméno, ale i lásku k hudbě, hrál na housle, a stejně jako mistr miloval Příbramsko, odkud pocházel.“
„Má nejstarší vzpomínka je, jak sedíme s dědečkem u stolu a do starého sešitu kreslíme ilustrace k příběhům, které jsme společně vymýšleli“ říká Jana.

Fantazie, která byla v dětství podporována, se naplno rozvinula až po letech. Hektický život profesionálního hudebníka a rodina spotřebovaly veškerý čas. Touha tvořit něco hmatatelného však autorku neopouštěla.

„Doma jsem často mluvila o mé touze malovat, až mi jednou k svátku manžel vyrobil malířský stojan, pak už se to nedalo zastavit! Nápady přicházely ve vlnách, s větším či menším odstupem, vždy mě to ale zcela pohltilo a často u stojanu trávím mnoho hodin v kuse, abych na obraz dostala co nejvíce, netrpělivá, zvědavá na výsledek“.

„Barvy a tvary – to jsou dvě hlavní veličiny, od hudby tak odlišné a inspirující, je to úchvatné dobrodružství ticha, intimní dotek oka a duše.“

„Malování je pro mě protipól k hudební profesi, je to jiná kolej, po které se mé myšlenky rozjedou, poskytuje mi energii pro další činnost.“

Své obrazy Jana signuje přezdívkou „Žany“, která pochází ze školních let.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Jany „Žany“ Bierhanzlové: Barevný Svět