Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Jana Uldrycha : Jeskyně

14. 9.-14. 10. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 14.10.2017 bude v The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7 (vstup od Vltavy), přístupná geniálně zajímavá a hustá výstava obrazů Jana Uldrycha : Jeskyně.

Vzhledem k tomu, že celá budova bývalých Elektrických podniků bude na konci října 2017 končit vzhledem k plánované rekonstrukci a vzhledem k prodeji budovy novému majiteli, bude to předposlední vernisáž The Chemistry Gallery ve stávajícím prostoru.

Výstava Jeskyně jednoho z nejtalentovanějších současných českých realistických malířů Jana Uldrycha, absolventa AVU z roku 2009 (ateliér Zdeňka Berana), zpracovává téma toho temného, co se skrývá v každém z nás. V Uldrychově charakteristickém figurativním vyjádření má toto téma podobu nadpřirozeně působících příšer na půl mezi člověkem a zvířetem anebo podobu skupinových šamanských či indiánských rituálů. Temná a ponurá atmosféra obrazů tak není nutně jediným pocitem, který v divácích po shlédnutí jeho nových obrazů zůstane. Tvorbu Jana Uldrycha jsme v minulém roce představili na veletrhu ART.FAIR v německém Kolíně nad Rýnem.

Hudba na vernisáži: SinnanFotografie z výstavy