Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Evy Vejražkové – Růže a katedrály

23. 1.-6. 3. / Champagnería / Malba

Do 6.3.2018 bude v příjemném podniku Champagnería, Průchodní 4, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů  akademické malířky Evy Vejražkové s mottem „Architektura růží a rozkvétající katedrály“.

Výběr obrazů a kreseb uvedený názvem „Růže a katedrály“ je v autorčině tvorbě dominujícím tématem, kterému se dlouhodobě věnuje. Sama autorka o sobě přiznává, že oba náměty jí umožňují „být“- být s barvou a oživovat ji prostřednictvím malby.

„Květ růže mne vždy fascinoval svou architekturou a světlem vycházejícím skrze barvu okvětních plátků. Tyto obrazy jsou „uviděny“ jako v horečce. Vytrvalým a trpělivým setrváním u malby se snažím svůj zážitek vtisknout do obrazu.
Katedrály vznikaly z potřeby vědomého zklidnění mé devastující pocitovosti a záplavy citů v obtížnějších letech mého života. Z černobílé přípravné kresby jsem přešla k barevnému znění vycházejícímu z hmoty stavby, a to technikou akvarelu, a teprve po těchto dvou krocích jsem mohla začít malovat olejem. Obrazy katedrál vznikají velmi pomalu, krystalizují v čase, přibližují se dokončení, teprve když barva na nich začne svítit.“

Eva Vejražková (6. srpna 1956, Boskovice) Malířka, grafička. Studovala na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském hradišti a poté, v letech 1977 – 1983 na pražské AVU.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Evy Vejražkové – Růže a katedrály