Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Evy Fajčíkové: Věž

7. 2.-28. 2. / Knupp Gallery / Malba

Do 28.2.2019 bude v Knupp Gallery, Revoluční 17, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava obrazů Evy Fajčíkové: Věž.

V tarotu je šestnáctou kartou Velké Arkány karta hořící věže, do které udeří blesk. Je znamením nepokojů, přeměny a obnovy, kde blesk ničí moc a pýchu představující věž, dovolávající se změny dosavadního pořádku, který je postavený na vratkých základech, a přesto se hroutí. Zvony ve věži bijí na poplach.

http://fajcikova.com/

Text Báry Alex Kašparové o autorce:

Eva Fajčíková (* 1990) se narodila v Banské Bystrici. Studovala v Ateliéru malířství IV u Martina Mainera na pražské Akademii výtvarných umění. V jejím tvůrčím přístupu uplatňuje realistické zobrazení. Od přírodních témat, motivu vodních scenérií, se dostává i k sociálně kritickým polohám. Dotýká se konzumní společnosti či otázky role ženy ve společnosti, s určitým odstupem až ironií zobrazuje motivy, které jsou v obecné kulturní paměti stereotypně vnímány. Tuto predikci se snaží neinvazivně nabořit. V jejích dílech se projevuje cit pro figuru a gesta, práce s barevnou plochou, dostává se až na pomezí plošné abstrakce a prostorové iluzivní malby. Ve sérii maleb Study in Pink je autorka inspirována epizodou z detektivního seriálu, ve kterém je klíčem ke zločinu nevinně vyhlížející růžový kufřík a odkazuje tak opět na další obsahovou rovinu a to na nejednoznačnost věcí.  Bára Alex Kašparová

Fotografie ze společenské části vernisáže: archiv autorky.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Evy Fajčíkové: Věž