Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Asparucha Sarbova a Geraksi Geraksieva: Směr: Východ – Západ

Do 4.8.2017 bude v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná výstava obrazů Asparucha Sarbova a Geraksi Geraksieva: Směr: Východ – Západ.

Bulharský kulturní institut v Praze v partnerství s obcí Plovdiv a nadací Plovdiv – Evropské hlavní město kultury 2019 představují dva zajímavé a smysly laskající autory. Asparuch Sarbov a Geraksi Geraksiev jsou představiteli současné generace bulharských malířů bez akademického vzdělání. V posledních letech pracují společně na různých úspěšných art-projektech.

Jedním z takových projektů je výstava Směr: Východ – Západ. Expozice představuje práce různého stylu, které zcela cíleně provokují city, emoce a reakce publika na fundamentální a základní lidské hodnoty. Obrazy jsou průnikem mezi expresivní kresbou a hlubokou realistickou malbou.

Asparuch Sarbov se narodil v bulharském městě Asenovgrad. Je žákem velkých bulharských umělců Georgi Kovačeva a Kosty Foreva. Pracuje v oblasti realistické malby, rozvíjí vlastní styl dosažením balance mezi barevností a vlastností materiálu. Uspořádal více jak dvacet samostatných výstav v Bulharsku a v zahraničí, účastní se mnoha společných uměleckých projektů. Jeho práce jsou majetkem galerií a soukromých sbírek v Bulharsku, USA, Německu, Portugalsku, Norsku, Turecku, Řecku aj. Je členem Sdružení plovdivských umělců.

Geraksi Geraksiev se narodil v bulharském městě Asenovgrad. Je žákem výtvarníka Angela Michajlova. Základní linií jeho tvůrčího procesu je věčná meta lásky a štěstí. Účastní se mnoha samostatných i společných výstav v Bulharsku, Itálii, Německu, Rusku, JAR, Lucembursku, USA aj. Je členem Sdružení plovdivských umělců.Fotografie z výstavy