Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Adama Jílka

13. 9.-12. 11. / Duplex / Malba

Do 12.11.2017 bude v klubu Duplex, Václavské náměstí 21, Praha 1 (výtahem zboku), přístupná krásná výstava obrazů Adama Jílka.

Adamova tvorba je charakteristická jak vizuální, tak obsahovou stránkou, kde dominantním prvkem obrazu je zvíře, kterému je propůjčen lidský charakter. Jde o zobrazení námětů na pomezí satiry a humoru.

MgA. Adam Jílek (*1989)
www.adamjilek.cz
Tento absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, prošel mnoha ateliéry od klasické malby až po restaurování klasických malířských děl. Za tu dobu zdokonalil svůj výrazný formální i obsahový rukopis.
Jeho poslední cyklus obrazů je zaměřen na čistotu a neposkvrněnost v těle i v duši zvířete, zvířecí charakter totiž oproti tomu lidskému nemá špatné vlastnosti jako například zášť, závist… V obrazech dominuje bílá barva symbolizující klid, čistotu, neposkvrněnost a vzájemnou harmonii. Ústředním prvkem v tvorbě Adama Jílka jsou zvířata s propůjčeným lidským charakterem. Mezi výrazné samostatné výstavy tohoto vskutku originálního umělce patři například výstava „Mezi ránem, silnicí a polem“ v Tančícím domě v Praze, P.O.R. N. v galerii Microna a v městské galerii Karlovy Vary.

Další obrazy si můžete prohlédnout na stránkách:

https://www.facebook.com/MgA.AdamJilek/

Tvorba Adama Jílka byla součástí mnoha dalších kulturních akcí v ČR, konkrétně festivalu ilustrace LUSTR, výstav Sexplicit, POP UP, P.O.R. N. či Vanity Fair v Národní galerii.Fotografie z výstavy