Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Adama Jílka „Vysněný svět“

Do 30.10.2018 bude v Galerii „Toyen“ v podzemí Informačního centra MČ Praha 3, Milešovská 1, Praha 3 (přímo na Náměstí Jiřího z Poděbrad), přístupná zajímavá a krásná výstava obrazů Adama Jílka „Vysněný svět“.

Otevřeno: Po, St 9-19 hodin; Út, Čt, Pá 9-16 hodin. Vstup zdarma.

Samostatná výstava jednoho z nejvýraznějších malířů své generace. Realisticky malované obrazy s nádechem humoru a satiry, které našly svůj nový domov až v dalekém Miami (USA). Nyní je před Vámi jedinečná možnost prohlédnout si naživo přes dvacet nových obrazů tohoto mladého umělce.

MgA. Adam Jílek nar. 29.3.1989, Praha, Česká republika. Absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, který prošel mnoha ateliéry – od klasické malby až po restaurování klasických malířských děl. Za tu dobu si stihl vyvinout výrazný formální i obsahový rukopis. U jeho tvorby lze vysledovat jednu stěžejní linii, která se vine celou jeho malířskou tvorbou. Tato linie se vztahuje k nejzákladnějším věcem lidského bytí, jako je animalita, agrese, smrt a možnosti libosti v podmínkách tohoto světa. Jakkoliv mohou takto pojmenovaná témata vyvolávat pachuť patetismu a přílišné existencionální tíhy, autor nemá potřebu se k nim z tohoto úhlu stavět.

http://adamjilek.cz/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Adama Jílka „Vysněný svět“