Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů a soch Jana Wagnera: Pozvánka do mých snů

Do 30.10.2015 bude v galerii a rámování Amadeus, Klimentská 48, Praha 1, otevřena prodejní výstava obrazů a soch Jana Wagnera: Pozvánka do mých snů.

Jan Wagner
narozen 12. 3. 1960 v Šumperku, nyní žije a tvoří v Holedečku u Žatce
• 1989 – 1990 studium semináře akademického malíře Kamila Sopka.
• 1990 – 1992 studium Lidové konzervatoře v Ústí nad Labem pod vedením akademického malíře Pavla Bergra a ateliéru akademického malíře Ladislava Lapáčka.
• Člen Sdružení žateckých výtvarníků, bývalý člen Sdružení severočeských výtvarníků Spolu a účastník několika sochařských sympozií a malby v plenéru.
• Od roku 1991 přes 15 autorských výstav v Severočeském kraji a Praze.
• Díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách nejen doma v Čechách, ale též v Německu, Rakousku, Kanadě a Rusku.

Autor o sobě:

„Asi je to radost ze života, která nutí lidi dělat bláznivé věci. A ta samá radost mě motivovala dostat se dál než je čmárání cihlou po chodníku a kreslení kosočtverců na zdi domů. Dnes už používám jiné výtvarné materiály. Místo kosočtverce se zdokonaluji v tvorbě aktu, i když v podstatě téma zůstalo stejné. Nechávám se inspirovat sny a představami z nereálných dimenzí, které se pak pokouším zviditelnit na deskách a plátnech. A když občas zatoužím po odpočinku a duchovním uklidnění, nacházím je při malbě krajiny. Ale pochopitelně tam, kde jsem dnes, jsem se dostal přes peripetii uměleckého vývoje. A přitom si stále uvědomuji, že jsem tak někde napůl cesty. Mám radost z toho, že je přede mnou ještě dlouhá cesta lemovaná novými zkušenostmi, vizemi, studováním…
První výtvarné dovednosti jsem získal jako kluk v děčínské „lidušce“ u Břetislava Kmenta. Pak jsem se pokoušel hledat vlastní cestu, ale záhy jsem pochopil, že bez dalšího vzdělávání budou mé vyjadřovací schopnosti a možnosti omezené. Absolvoval jsem tedy seminář akademického malíře Kamila Sopka z Chomutova a lidovou konzervatoř v Ústí nad Labem u akademického malíře Pavla Bergra. Další motivaci k rozvoji bylo působení ve spolku výtvarníků s názvem Spolu.
Rád zdůrazňuji, že nejsem profesionál. To mi umožňuje štětci vyjadřovat to, co právě cítím a osvobozuje mne to od závaží, které sebou vláčí mnozí profesionálové, jenž svůj tvůrčí potenciál musejí kvůli obživě zaprodávat vkusu platící klientely. O to více mne pak těší, že mé obrazy nacházejí nové majitele u nás i v zahraničí. V současné době tvořím ve vlastním ateliéru v malebné obci Holedeček, u které nedaleko leží královské město Žatec. Hlavně přes léto zde rád přijímám návštěvy a debatuji o umění. Vystavuji převážně v severních a západních Čechách.“

http://www.atelierwagner.cz/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů a soch Jana Wagnera: Pozvánka do mých snů