Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů a plastik Miroslava Pangráce

Do 29.3.2016 bude v Galerii u Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1, přístupná výstava obrazů a plastik Miroslava Pangráce.

Miroslav Pangrác mladší – Grác

Narodil se 9. ledna 1967 v Praze jako syn sochaře Miroslava Pangráce. Od útlého věku je sžit s tatínkovým ateliérem, kde v pozdějším věku získává zkušenosti ve výtvarném umění. Díky pohybu ve společnosti výtvarníků, neboť malíři, sochaři a grafici jsou četnými rodinnými přáteli, si upevňuje vztah k malbě i sochařskému stojanu. Přesto však při rozhodování o budoucím zaměstnání sabotuje z mladické nerozvážnosti nástup na uměleckoprůmyslovou školu, protože se obává možné protekce.

Přesto maluje – jak v plenéru krajiny, tak abstrakci. Navštěvuje soukromé ateliéry.

Od svých 16 let se věnuje horolezectví, v kterém si hledá své vzory i z oblasti umění. Vzniká přátelství s rodinou horolezce a sochaře Valeriána Karouška, který zahynul při neštěstí v Peru na Huaskaránu ,který se stal hrobem i dalších významných Čechů: fotografa viléma Heckela, spisovatele Arnošta Černíka. Ve skalách hledá relaxaci stále.

Svými vlastními slovy
„V současné době tvořím malém ateliéru na pražském Žižkově, kde unikám z reality a žiji ve světě moderního umění a abstrakce.“

„Hledám skrytou krásu ve tvarech, symbolech, hieroglyfech ve spojení s barevným souzněním. Maluji rád na velké plochy, plátna a kartony, používám olejové i akrylové barvy. Rád kombinuji různé techniky a postupy pro docílení nezvyklých struktur.“

„Své obrazy zhruba od roku 2000 podepisuji jen Grác – jak říká tatínek, dva malíři Pangrácové by byli moc.“

* * *

Grácovy obrazy jsou zastoupeny převážně v soukromých sbírkách.
Od roku 2010 realizoval přes 20 samostatných výstav .Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů a plastik Miroslava Pangráce