Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů a kreseb Radu Tesaro a jejího hosta Heitora Satyro (BRA)

Jenom do 30.6.2015 bude v Napa baru a galerii, Prokopská 8, Praha 1, možno shlédnout výstavu obrazů a kreseb Radu Tesaro a jejího hosta Heitora Satyro.

Výstava obrazů Radu Tesaro a kreseb Heitor Satyro – hosta z Brazílie, který na svých cestách s bratrem po Evropě představuje svou tvorbu i v Praze.

Radu Tesaro. Narodila se v Praze v roce 1979, dětství trávila převážně v Praze a Jižních Čechách. V letech 1986-97 studovala a absolvovala Lidovou školu umění – hru na klavír; maturovala na střední škole. Od roku 1997 cestovala, v některých zemích delší dobu žila (Nový Zéland, Německo, Kanada). V Německu studovala cizí jazyky. Žila zde ve dvou rodinách; pořádala menší klavírní koncerty a vážněji se začala věnovat kresbě. Byla to její první velká životní zkušenost mimo domov, která jí dala dobrý základ do budoucího života. V letech 1998-99 se do Německa opět vrátila – cestovala po středním a jižním Německu po boku bluesmana, hráli spolu na piano na ulicích a koncertovali pro uzavřené společnosti. Dále se Radu Tesaro podílela na renovaci bluesového klubu (interiérový design a nástěnné malby). Po více než roce se vrátila zpět do Čech, krátce nato však opět vycestovala na Nový Zéland na další rok. V roce 2001 se rozhodla odletět do Vancouveru, nakonec se ale usadila v Torontu, kde se intenzivně věnovala malbě, studovala klasickou malbu a kresbu v MJA (Michael John Angel) Studios u italského mistra. Vystavovala zde v galeriích a klubech, kde také příležitostně hrála na klavír a pořádala koncerty klasické hudby. Od roku 2002 cestovala mezi Prahou a Torontem. V roce 2004 přicestovala z Kanady do Zambie, kde tvořila a vystavovala téměř 5 let. Pohodlný život v Africe jí umožnil intenzivně se věnovat malbě, její tvorba proto v posledních letech doznala vlastní specifické stylizace. Radu Tesaro nyní žije v Čechách. Používá nejvíce techniku olejomalby na plátno. Její obrazy jsou převážně zaměřeny na africkou tematiku, portrét, krajinu a divokou zvěř.

www.radutesaro.comFotografie z výstavy