Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy objektů a svítidel Martina Přibyly

Do 29.2.2016 bude v Gulzan Concept Store, Národní 38, Praha 1, přístupná výstava svítidel a objektů Martina Přibyly.

Martin Přibyla je umělcem, designerem, hudebníkem, biologem, ale také profesionálním pilotem. Jeho práci formuje fascinace materiálem samotným a jeho mechanickými kvalitami. Široký záběr talentu se transformuje do neobvyklého citu pro kombinování elementů, stylů i materiálů. Zájem o přírodu a biologii se projevují silnou vazbou na přírodní materiály, zatímco hudební kariéra má dozvuky v rytmické kompozici designu, ale i využití prvků s hudebními nástroji.

Jako umělec Martin Přibyla přináší novou perspektivu, lehkost a nadhled vlastní člověku, který tráví velkou část svého času v oblacích. O to zajímavější je pak pevná a zemitá kvalita jeho práce vycházející z novátorského využití exotických a netradičních materiálů.

U nás představí své unikátní objekty z kůže, dřeva a dalších přírodních exotických materiálů. Ocenění Objev roku 2015 Galerie NoD potvrzuje, že Martin Přibyla je vycházející hvězdou české umělecké scény, o které se vyplatí vědět včas. Při nesporném přesahu do designu a nekonvenčním využití celého spektra materiálů jeho práce vykazují důmyslný přístup jak k umění samotnému, tak jeho aplikaci v prostoru.

www.martinpribyla.comFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy objektů a svítidel Martina Přibyly