Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Nový černý romantismus

19. 7.-24. 8. / Topičův salon / Malba

Do 24.8.2018 bude v Topičově salonu, Národní 9, Praha 1, 1.patro, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava Nový černý romantismus.

Dalo by se říci, že na této výstavě něco nesedí. Zatímco vše kolem nás klesá do chaosu, umění nachází své příležitosti v naprosté neproniknutelnosti. Obrazy, objekty a videa na této výstavě cílevědomě naznačují temná tajemství propojováním skutečných a neskutečných světů. Tím vzniká atmosféra nejistoty, pochybností a přibližnosti. Stejně jako mnoho lidí nedůvěřuje komentátorům a pravdivosti sdělovaných faktů a místo toho raději věří svým vlastním pravdám, zde si umělci také záludně pohrávají s vnímáním diváků a s jejich kolektivní fantazií.

34 vybraných umělců z Německa, Rakouska, Norska, Švédska, Dánska, České republiky, Maďarska, Rumunska, Nizozemska, USA a Velké Británie se zabývá všemi tématy, které hýbou světem. Banalitou zla. Podivnou kriminální a zároveň společnost rozdělující povahou moci. Jemnými povrchy touhy. Podivnými dohodami a morálně nepřijatelnými společenskými propletenci. Tímto způsobem ukazují, jak se pachatelé identifikují se svými hrozivými skutky.

Na podzim roku 2012 objevovala velmi uznávaná výstava Černý romantismus: od Goyi po Maxe Ernsta ve Städelově muzeu ve Frankfurtu nad Mohanem temnější aspekty lidské existence skrze tmavou stránku romantismu a jeho pokračování v symbolismu a surrealismu.
Pojem „Nový černý romantismus“ je pokusem podívat se na současné umělecké trendy mezi progresivními strategiemi této temné mystifikační vlny umění.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Nový černý romantismus