Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Nejsme tu sami

Do 20.12.2018 se ve foyer velkého sálu Ústřední knihovny – Městské knihovny Praha, Mariánské náměstí 1, Praha 1, koná výstava Nejsme tu sami . Vstup na výstavu je zdarma.

Nejsme tu sami, vždy tu s námi žili a stále žijí lidé jiných národností. Tři roky jejich vyprávění zaznamenávají dokumentaristé z Post Bellum pro Paměť národa.

Výstava představuje 37 příběhů z Paměti národa a portrétů fotografa Lukáš Žentel.

Jsme součástí střední Evropy, kde se vždy střetával element germánský a slovanský, protestantství s katolictvím a židovstvím. Letošní výstava „Nejsme tu sami“ představí nejen 13 příběhů natočených letos, ale i čtyřiadvacet výstavních panelů s pamětníky, které jsme zaznamenali v letech 2017 a 2016.

Krátké medailonky lidí, kteří vyprávěli pro Paměť národa, opět doplňují portrétní fotografie s artefakty, které pro zpovídané pamětníky symbolizují Českou republiku. Autorem portrétů je fotograf Lukáš Žentel.

Letošní výstavu doprovází katalog s příběhy a fotografiemi všech sedmatřiceti pamětníků z řad Bělorusů, Bosňanů, Bulharů, Chorvatů, Maďarů, Němců, Poláků, Slováků, Srbů, Romů, Rusínů, Rusů, Řeků, Ukrajinců a Vietnamců.

Katalog bude k dispozici zdarma během výstavy v @Městská knihovna v Praze nebo na objednání v organizaci Post Bellum. Může posloužit jako výborná učební pomůcka při výuce občanské nauky či dějepisu, protože představuje nejen jednotlivé národnosti, ale i historické události 20. století, které měly vliv na národnostní složení České republiky, respektive Československa.

Výstava i katalog vznikly díky spolupráci neziskové organizace Post Bellum s Praha.euMinisterstvo Kultury a @Městská knihovna v Praze.

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Nejsme tu sami