Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Moniky Žákové

24. 6.-25. 8. / Opero / Malba

Do 25.8.2019 bude v coworkingovém centru Opero, Salvátorská 8, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Moniky Žákové.

Monika Žáková (1987) patří k mladé generaci umělců, která experimentuje s klasickými prostředky malby a tím vytváří zcela nové přístupy kombinující moderní a postmoderní metody umělecké tvorby. Vyjadřuje se prostřednictvím malby, která nejlépe vystihuje to, co popisujeme jako místo, kde reprezentace a abstrakce mohou být na určitou chvíli to samé. Základním sjednocujícím prvkem pro díla Moniky Žákové je zájem o plochu, hloubku a nestálý charakter prostorové zkušenosti. V Operu představí cyklus elegantních, monochromních maleb, ve kterých se odráží autorčin přístup přemýšlivého experimentování s papírem a sprejem na plátně. Studovala na Akademii výtvarných umění v Praze a HFBK v Drážďanech.

Přijďte se přesvědčit o tom, že umění nepatří jen do bílé kostky, ale může se konfrontovat s negalerijními prostory.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Moniky Žákové