Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Michala Trpáka: Tváře

26. 3.-1. 10. / Restaurant Nuance / Socha

Do 1. 10. 2015 bude v restaurantu Nuance v hotelu Rott, Malé náměstí 4, Praha 1, přístupná výstava Michala Trpáka: Tváře.

Michal Trpák se narodil v Českých Budějovicích v roce 1982. Jeho studium umění začalo na SUPŠ v Č. Krumlově obor kamenosochařství. V roce 2001 byl přijat na VŠUP v Praze do atelieru prof. J. Beránka. Průběhu tohoto studia absolvoval roční stáže ve finském Lahti a kanadském Vancouveru a v roce 2007 magisterské studium dokončil. Dále v roce 2012 dokončil doktorandské studium na Akademii umění v Banské Bystrici pod vedením prof. B. Jirků.

Michal Trpák žije a tvoří v Č. Budějovicích, mimo jiné je iniciátorem a kurátorem sochařské výstavy Umění ve městě, která se v roce 2014 konala již po 7. v ulicích Č. Budějovic.

Sochy a obrazy Michala Trpáka jsou zastoupeny v soukromých sbírkách nebo veřejných prostranství měst v Č. Budějovicích, Praze, Německu, Kanadě, Francii a Rusku. Kromě tvorby se Michal Trpák věnuje různým sportům a cestuje do vzdálených a odlehlých koutů světa jako Kamčatka, Aljaška Himalájí a nebo se potápí do hlubin moří nebo po nich plachtí na lodi, aby načerpal novou inspiraci a byl blíže přírodě, která je tou nejlepší sochařkou.

www.michaltrpak.com

K tomuto netradičnímu spojení došlo díky zájmu hotelu Rott přinést hostům restaurace mimo gurmánský zážitek i zážitek výtvarný. Přáním a filosofií galerie GOODSTUFF je přinášet sochařské umění blíže lidem tak, že se sochy stávají součástí veřejného prostoru, architektury a společenského života. Sochy tedy nejsou nainstalovány v čistém galerijním prostoru, ale v případě instalace v hotelu Rott, komunikují s architekturou restaurace a jejími hosty, což dodává další rozměr nejen vybranému místu, ale i soše samotné.

Výstava Tváře sochaře Michala Trpáka je první výstavou galerie GOODSTUFF v prostorách restaurace hotelu Rott, další autor zde bude představen na podzim roku 2015. Tato výstava tedy otevírá rozsáhlý cyklus výstav, které GOODSTUFF připravuje a které budou probíhat na rozličných místech Prahy.

Socha byla po staletí nedílnou součástí architektury, zahrad a veřejných prostranství a galerie GOODSTUFF věří, že i v dnešní době má socha v architektuře a zahradě svůj význam. Socha může do daného místa vnést příběh, dát mu tvář a vnést do našeho prokalkulovaného racionálního světa trochu intuice, iracionality a originální krásy, kterou není možné nalistovat v žádném katalogu a zakoupit na žádném eshopu.

www.goodstuff.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Michala Trpáka: Tváře