Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Mexiko mojí chuti

Do 9.9.2017 bude v Institutu Cervantes, Na Rybníčku 6, Praha 2, přístupná výstava fotografií Mexiko mojí chuti.

Projekt Měsíc mexické kultury (15/05-15/06) si dává za cíl představit mexickou kulturu české veřejnosti. Účastí na různých akcích z programu – kam jsme zařadili přednášky mexických spisovatelů a historiků, kulinářský workshop, projekce filmů a výraznou fotografickou výstavu – se seznámíte s některými aspekty mexické kultury, které nenechají nikoho chladným.

Mexiko mojí chuti je název této barevné výstavy fotografií, která ukazuje bohatství mexické gastronomie, vyhlášené v roce 2010 za nehmotnou památku UNESCO.

Na dvaceti fotografiích uvidíte potraviny, techniky přípravy a hotové pokrmy, které odlišují mexické jídlo od ostatních skvělých gastronomií světa. Součástí výstavy jsou i zajímavé informace a kuriozity o každé z potravin.

O méně známých aspektech mexické kultury se návštěvníci dozví v promítaném videu 68 hlasů 68 srdcí: série animovaných indiánských pohádek v domorodých jazycích, vytvořených na téma „Nikdo nemůže milovat to, co nezná“, s cílem podpořit domorodé mexické jazyky.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Mexiko mojí chuti