Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Marka Tischlera: Za klenotem do tvého nitra 2

Jenom do 22.11.2016 bude v rámci Galerie 207 v Ateliéru intermediální konfrontace VŠUP / UMPRUM, místnost 302 ve 3.patře, Nám. Jana Palacha 80, Praha 1, přístupná výstava Marka Tischlera: Za klenotem do tvého nitra 2.

Výstavní projekt Marka Tischlera je autorskou zpovědí využívající ke komunikaci s divákem médium kresby, které se snaží dlouhodobě reflektovat a jeho prostřednictvím naznačovat jeho vlastní chápání a pozici na poli současného vizuálního umění. Kontinuálním rozvíjením soustředěného zájmu o toho klasické médium dostává každým dalším výstupem nový rozměr a s ním i širší interpretační ohraničení.

Soubor deníkových výstupů a dalších prací z poslední doby poslouží jako základ pro rozvinutí expoziční situace pro Galerii 207 s názvem Za klenotem do tvého nitra 2, který je doslovnou apropriací názvu obrazu malíře duchovních a mystických obrazů, Ranovice.

Prolínání se několika základních témat a pečlivě budovaná výtvarná zkratka dovoluje si naplno užívat autorovu kontrolovanou stylizaci, která glosuje současné výrazové trendy a zároveň se k nim hlásí jako k autonomním inspiračním zdrojům.

Marek Tischler je studentem ateliéru Malířství 1 na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně.

http://www.tischlermarek.com/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Marka Tischlera: Za klenotem do tvého nitra 2