Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Marcely Burdové „Portugalské rozjímání“

10. 10.-4. 11. / A&A Galerie /

Do 4.11.2017 bude v A&A Galerii, Újezd 19, Praha 1 (ve dvoře vzadu), přístupná výstava Marcely Burdové „Portugalské rozjímání“.

Marcela Burdová, narozena  1957 v Praze ,  malířka a výtvarnice, členka divadla Sklep.

Na pražské DAMU (1982-1985), kde studovala scénické výtvarnictví,  se setkala s doc. Oldřichem Smutným, profesorem malby, který měl velký vliv na její malířskou tvorbu. Počátkem osmdesátých let se také seznamuje s Karlem Valtrem – další významnou osobností české krajinomalby.

Dodnes vytváří pro divadlo Sklep scénografické návrhy. Vedle toho se kreativně podílí na mnoha dalších realizacích a aktivitách a věnuje se pedagogické práci.

Přes všechny tyto různorodé činnosti Marcela zůstala malířkou. Letní prázdniny trávené v krajině Křivoklátska a pozdější objevení krajiny Jižních Čech ji přivedly ke zkoumání možností krajinomalby. V té době pro sebe objevila suchý pastel, který dodnes v její tvorbě převládá.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Marcely Burdové „Portugalské rozjímání“