Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy malířky Elišky Zradičkové: Monochromní tváře

12. 9.-23. 10. / Cafe Kamzík / Malba

Do 23.10.2019 bude v Café Kamzík, Hrzánská pasáž, Kamzíkova 8 (vstup též z Celetné), přístupná zajímavá prodejní výstava malířky Elišky Zradičkové: Monochromní tváře.

Výstava byla zahájena Petrem Mrázem a Eliškou Zradičkovou a zároveň jsme zavzpomínali na dobu, kdy byl naživu zakladatel Kamzíku od roku 1994 Pepa Mungo a na Vladimíra Poštulku, tváří a duší Kamzíku který bohužel zemřel 1.5.2019. Výstava je tématicky zaměřena na monochromní ženské křivky a tváře. Všechny jsou olej na plátně,působí moderně, svěže, bez křeče a negativních pocitů.

Autorka o sobě píše:

Narodila jsem se v roce 1968 v Úvalech u Prahy a mám dojem, že jsem začala doopravdy malovat už v páté třídě. Tenkrát to byla lidová škola umění v Českém Brodě a pokračovala jsem v ní i v Poděbradech do svých 16let. Doufala jsem, že budu postupovat v učení dál, ale nakonec to skončilo tím, že jsem pomáhala učitelce s výtvarně nadanými dětmi a vlastně jsem začala učit já sama. Po různých výtvarných seminářích a po dodávání odvahy, jsem uspořádala svojí první výstavu – ve svých 18ti letech.

Vystudovala jsem střední sklářskou školu ve Světlé nad Sázavou se zaměřením na výrobu a zušlechťování skla. Malovala jsem a maluji pořád, tak jsem studium výtvarné školy považovala spíše za ztrátu času. Malování mi dalo poznání spousty zajímavých lidí, osobností a dává mi lehkost bytí, relaxaci a optimistický pohled na svět.

Za svůj život jsem namalovala kolem 500 pláten a kolem 50 kreseb. Do výstav se tak trochu nutím a sama je nevyhledám, spíše mne někdo dotlačí, ale kolem 30ti výstav mám za sebou a další určitě budou.

Abstraktní a fantazijní obrazy jsou ovlivněny vnitřním vnímáním okolního světa a jsou malovány především pod vlivem momentální nálady či rozpoložením z pohledu ženy. Portréty naopak kopírují realitu s dotvořením okolí, které nejvíce vystihují onu osobnost nebo výraz člověka.

Ve svých obrazech se snažím o co největší preciznost, spokojenost klientů a aby jim dělaly jenom radost.

Obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i v zahraničí.

Nyní pracuji a žiji v Praze.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy malířky Elišky Zradičkové: Monochromní tváře