Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy malíře, grafika a básníka Rudolfa Němce (1936 – 2015)

8. 6.-9. 9. / Museum Kampa /

Do 9.9.2018 bude v Muzeu Kampa, U Sovových mlýnů 2, Praha 1, přístupná zajímavá, rozsáhlá a krásná výstava děl malíře, grafika a básníka Rudolfa Němce (1936 – 2015).  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Museum Kampa připravilo výstavu malíře, grafika a básníka Rudolfa Němce (1936 – 2015), která se zaměřuje především na Němcovu tvorbu z období 60. – 80. let, respektive do roku 1989.

Těžištěm výstavy jsou Němcovy antropometrické malby na pomezí psychofyzické akce, které vznikaly otiskem lidského těla – vlastního i umělcových přátel – do emailové vrstvy na plátně, po kterých navazovaly od 70. let obrazy pracující se šablonami, vyrobenými i nalezenými, a technologií stříkání barvy nejdříve fixírkou, poté pistolí a spreji.

Jelikož s fenoménem tělesnosti úzce souvisí i Němcovy happeningy, často konané s Eugenem Brikciusem v souvislosti s činností Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu, jíž byl členem, představí výstava i Němcovy kresebné záznamy stínů kolemjdoucích lidí, akci Kuklení (1970), kdy umělec balil do igelitu sebe i své přátele, nebo Pronikání II (1971) spočívající v aktu vtlačení obličeje a rukou do napjaté pružné látky.

Kurátorka: Ilona VíchováFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy malíře, grafika a básníka Rudolfa Němce (1936 – 2015)