Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Magdalény Radostové: Vietnam – dosud neobjevený

Do 30.4.2018 bude v Klubu cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1 (kousek od Mánesa), přístupná zajímavá výstava Magdalény Radostové: Vietnam – dosud neobjevený.

Výstava představuje snímky české fotografky Magdalény Radostové, autorky cestopisů Aljaška divoká a krásná a Vietnam s vůní koriandru. Tentokrát společně navštívíme Asii – čeká nás setkání s krásnou a turisty dosud málo známou zemí. Jen malá ochutnávka toho čím je Vietnam zajímavý. Zářivě zelená pole skvěle doplňují rozmanité a pestrobarevné kroje zástupců etnických menšin. Kolekce zahrnuje fotografie ze severních částí země, především severovýchod je stále neprobádanou oblastí. Navštivme společně provincie Thái Nguyên, Cao Bằng, Mèo Vạc, Đồng Văn, Hà Giang, NP Ba Bể, lokální trh ve vesnici Bac Ha a mnohé další. Je málo míst na světě, kde turistický ruch ještě není masově rozšířen, tato místa patří mezi ně.

Poznejte zemi, o které jste možná mnohé slyšeli , ale také mnohé nevěděli. Vaše znalosti se nejspíš dotýkají historie, která byla opravdu bolestivá. Seznámíme vás s nádhernou barevnou krajinou, plnou protikladů. Na severu v oblasti Sapa, můžete obdivovat úžasná rýžová políčka, která vás jistě okouzlí. Zářivě zelená pole skvěle doplňují rozmanité a pestrobarevné kroje zástupců etnických menšin, které jsou zde zastoupeny, např. květinoví Hmongové nebo červení Zaové. Zážitkem pro vás jistě bude návštěva nedělního trhu ve vesnici Bac Ha. Zajímá vás historie, chcete vnímat atmosféru doby dávno minulé, která však zde přetrvává – rozjeďte se do centrální části země, oblast měst Hue a Hoi An, bude pro vás to pravé. Čeká vás císařská pevnost, zakázané purpurové město, četné pagody, majestátní hrobky. Toužíte jen lenošit na krásné pláži, procházet se v horkém písku, nebo rádi zkoumáte krásy podmořského života – příležitostí je mnoho, ať už kouzelné městečko Hoi An, pláže v oblasti Mui Ne. Je toho mnoho, co může Vietnam nabídnout a čím může překvapit.
Magdaléna Radostová se narodila v roce 1962 v Praze. Vystudovala střední ekonomickou školu a po získání 4-leté praxe v cestovním ruchu, pracovala až do konce roku 2011 na manažerských pozicích obchodních společností. Od počátku roku 2012 mění své pracovní priority a stává se podnikatelsky nezávislou osobou. Své velké hobby- fotografování a cestování mění ve svou práci. Zakládá cestovní agenturu Gaudium, jejímž motem je slogan: Poznejte země o kterých jiní jen sní, více na http://www.ca-gaudium.cz/.
V roce 2012 také vydává svou prvotinu – cestopis Aljaška divoká a krásná. Fotografie nejen z Aljašky si můžete prohlédnout na webových stránkách http://wellfoto.cz/.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Magdalény Radostové: Vietnam – dosud neobjevený