Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Lyrealismus – Blabolilová, Kabůrková, Střížek

Do 1.4.2018 bude v Galerii Pštrossova 23, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Lyrealismus – Blabolilová, Kabůrková, Střížek. Otevřeno St – Pá 13:00 – 18:00 a So 10:00 – 13:00 nebo po předchozí domluvě.

Tři autoři různých generací se i přes technické i osobní odlišnosti zabývají tradičními žánry, tedy zátiším a krajinou, v nichž každý po svém pracuje s otázkou současného, post-fotografického realismu a subjektivity paměti. Ta nakonec vede k poetizujícím a lyrickým formám, v nichž se konkrétní objekty převracejí v abstraktní, ideální znaky a jejich konstelace.
Obrazy i grafiky Marie Blabolilové (*1948) pracují s prolínáním realistického rukopisu a struktur, které nejen zmnožují a vytvářejí, ale často i jen oživují v nalezených površích úspornou domalbou. Antonín Střížek (*1959) využívá realistickou malbu k mnohovrstevnatým, postmoderně zabarveným komentářům naší zkušenosti. Je to realismus magický a snový, vycházející z obrazové paměti celého 20. století. Tereza Kabůrková (*1980) je sice vystudovanou fotografkou, její díla však reagují spíše na dějiny malby a její civilistní a romantické tradice. Nevyhýbá se prostým předmětům a zátiším ani zdánlivě fádním krajinným výjevům, v nichž hledá skutečnost a její skromný, ale pevný řád.
Pavel Vančát, kurátor výstavyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Lyrealismus – Blabolilová, Kabůrková, Střížek