Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Le Havre – Praha. Francouzsko-české setkání

14. 6.-30. 6. / Francouzský Institut / Malba

Do 30.6.2018 bude v Galerii 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupná výstava Le Havre – Praha. Francouzsko-české setkání.

Francouzský institut v Praze podporuje projekt organizovaný dvěma sdruženími francouzských a českých malířů. Vystavena budou díla tří umělců z každé země, malířů i sochařů, jejichž souznění se během posledních měsíců jen potvrdilo.

„Vyměňovat si zkušenosti s dalšími výtvarníky z jiných zemí, abychom se vzájemně obohacovali. Jak snadné, zdá se. A právě o to usilujeme. V roce 2018 v Čechách. V únoru jsme ve městě Le Havre (Normandie) přivítali tři české výtvarníky, v červnu se s nimi znovu setkáme v Praze. Tato setkání jsou součástí širšího rámce, v roce 2020 by se měli setkat výtvarníci z deseti zemí.“ Yvan Le Soudier.

Yvan Le Soudier. Narozen ve Francii v roce 1950.
Výtvarník, cestovatel, autor knih a voyeur běžnodennosti. Kvůli válce i svému otci se jednou nohou usadil v Normandii, zatímco ta druhá udržuje nestabilitu na toulkách světem.

Lana Loeber. Narozená v Německu v roce 1962.
Tato průvodkyně v Le Havre, původem z Německa, je držitelkou doktorátu z geologie. Originální metodou si pohrává s betonem, ze kterého vytváří obrazy a umělecké objekty plné barev. Vliv místní architektury města Le Havre nelze vyloučit!

Christian Tangre. Narozen v Kanadě v roce 1959.
Malířská, grafická a sochařská tvorba tohoto umělce a pedagoga otevírá a prozkoumává smyšlené území podobné labyrintu, protkané zvláštními absurdními a sentimentálními výjevy.

Miroslav Malina (1956)
Posláním tvorby tohoto umělce a učitele je prozkoumávat cestu, jež je pro něj i cílem, ke kterému nikdy nedojde…

Karel Prášek (1950)
Dílo tohoto malíře, jehož ovlivnilo studium na umělecké škole Beaux-Arts v Paříži, zahrnuje malbu, kresbu, rytinu a nástěnnou malbu.

Zdeněk Tománek (1958)
Často monumentální dílo tohoto umělce a učitele zahrnuje malířství a sochařství, skrze něž reaguje na evoluce přírody a lidského pokolení. Zhmotňuje v něm vnitřní svět.

Tři umělci jsou členové skupiny FF16.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Le Havre – Praha. Francouzsko-české setkání