Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy kresleného humoru a grafiky Jana Hrubého

Do 3.4.2018 bude v nově otevřené Karlínské Kostce, Sokolovská 1/67, Praha 8, vždy ve všední dny 11:00 – 18:00, přístupná zajímavá výstava kresleného humoru a grafiky Jana Hrubého.  Víkendová prohlídka možná pouze po předchozí telefonické domluvě – 720 685 049.

Mgr. Jan Hrubý (* 23. června 1945 Uherské Hradiště) je český grafik, karikaturista a trvalý jáhen. Za svá výtvarná díla obdržel četná ocenění.

Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně. Od roku 1967 publikoval své grafické a karikaturní práce v mnoha novinách a časopisech: Mladý svět (osm ze zadní stránky MS), Stadion, Květy, Technický magazín, Psychologie dnes a v mnoha jiných. Od roku 2016 kreslí pro Katolický týdeník. Jeho práce jsou publikovány i ve společných albech kresleného humoru: Veletucet a Prazdroj českého kresleného humoru. Po své náboženské konverzi vystudoval teologii na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a byl vysvěcen na trvalého jáhna. Od roku 1993 žije se svou ženou Anežkou v Újezdu pod Troskami, kde působí jako římskokatolický duchovní ve farnosti a okolí.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy kresleného humoru a grafiky Jana Hrubého