Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy kreseb a grafik Jiřího Šalamouna: Faust a Jack the Ripper

Do 19.12.2015 bude v knihkupectví a galerii Baobab, Krymská 29, Praha 10, přístupná výstava kreseb a grafik Jiřího Šalamouna: Faust a Jack the Ripper.

Uvidíte kresby s faustovskou tématikou a šest velkých barevných litografií. Výstavu uvedli Jan Rous, Juraj Horváth a Luboš Drtina, kteří se podíleli na vzniku Šalamounovy monografie, vydané nakladatelstvím Baobab.

Směs nenápadných skic, přípravných obrázků a takzvaného průběžného kreslení tvoří podhoubí pro větší knižní práce, které se však paradoxně finální podoby nakladatelsky ošetřené, průmyslově tištěné knihy nikdy nedočkaly. Doufejme, že  ZATÍM. Dvě z důležitých Šalamounových výtvarných témat za léta, kdy se k nim autor průběžně vracel, srostla do neoddělitelného propletence, ze kterého se pnou výhonky k velkým litografiím, autorským knihám a příležitostným tiskovinám. Výběr exponátů je doplněn několika velkými litografiemi, které tu více, či méně potvrzují prostupnost témat, symbolů, znaků i atmosféry za hranice tohoto výběru. Ilustrují svou přítomností prostředí Šalamounova tvůrčího přemýšlení jako svérázné alchymické dílny, ve které všechno souvisí se vším.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy kreseb a grafik Jiřího Šalamouna: Faust a Jack the Ripper