Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy KomiX | ComiX a otevření komiksového prostoru

11. 5.-27. 7. / Goethe Institut / Komiks

Do 27.7.2018 bude v Goethe Institutu, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1, přístupná ve 2.patře zajímavá výstava a v 1.patře tematický prostor KomiX | ComiX.

Jak vypadá současná komiksová tvorba v Německu a v Čechách? Jací autoři udávají trendy?

Ještě nedávno byl komiks vysmíván jako literatura pro mládež. Ale v posledních desetiletích nasála komiksová scéna v Německu i v Česku nové sebevědomí. V současné době objevují hlavně čím dál tím populárnější žánr grafická novela noví čtenáři i nakladatelé. Komiks je umění, komiks je kritický, komiks baví a komiks je vážný.
V 1. patře Goethe-Institutu přibližujeme aktuální německou a českou komiksovou scénu na ukázkách, které z tvorby Mawila, Ulli Lust, Anny Haifisch, Lely Geislerové, Venduly Chalánkové, Lucie Lomové a Jiřího Gruse vybral kurátor Marek Rubec. Jejich pojítkem je mimo jiné autobiografické téma.
Výstava ve 2. patře představuje Reinharda Kleista, Nicolase Mahlera a Matthiase Gnehma, kteří byli též k vidění v rámci literárního programu „Das Buch“ na pražském knižním veletrhu „Svět knihy“.
Máte chuť vytvořit si vlastní komiks? Chopte se jednoduše připraveného náčiní a nakreslete například momentku z Vašeho života. Experimentovat můžete také s digitálními možnostmi komiksové aplikace.
V tematickém prostoru se ale také můžete usadit a prolistovat si v klidu nejdůležitější komiksové tituly z obou zemí, které v poslední době vyšly.

Další informace: www.goethe.de/cesko/komiXFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy KomiX | ComiX a otevření komiksového prostoru