Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy koláží James Cole – Přeplněný svět

20. 9.-31. 10. / ECOart SALON ROLLAND / Koláže

Do 31.10.2017 bude v ECOart Salonu Rolland, Francouzská 17, Praha 2, přístupná zajímavá výstava koláží James Cole – Přeplněný svět.

James Cole ,,Přeplněný svět: zdrojem mých papírových, ručně dělaných koláží jsou primárně, ale nikoliv exkluzivně, fotografie. Fotografie kulturních artefaktů, krajin, běžných užitných předmětů, lidí… Skrze fotografie se nořím do proudu lidské kultury, do celé její historie, do rezervoáru přeplněného artefakty a symboly. Stejně tak se skrze fotografie dostávám ke sféře člověkem nedotčené: sféře přírody. Potápím se s nůžkami v ruce a plodím další, dosud nestvořené artefakty, které často kombinují lidské a přírodní. Mým osobním cílem je vypnout povrchovou vrstvu myšlení a myslet obrazem, tvarem, barvou; společně s papírem roztříhat i své vlastní i kulturní vzorce myšlení. Během tvoření se jaksi vynechat a ustoupit stranou. Neřídí mě žádná myšlenka ani záměr ani téma. Pouze touha po silné vizi pocházející ze stavu transu.

Eco Art Organic Beauty Salon & Showroom je místem, kde o vás pečují profesionálové špičkovou přírodní péči pro celé tělo. Prostory salonu jsou také vzdělávací akademií, uměleckou galerií a showroomem pro cokoliv, co s krásou souvisí. Propojuje krásu těla, ducha a mysli.“Fotografie z výstavy