Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jiřího Gruse: Ilustrovat klasiku

Do 31.5.2018 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, (vzadu do průjezdu a pak doleva a nahoru po schodech do 1.patra) přístupná zajímavá výstava Jiřího Gruse: Ilustrovat klasiku.

Výstava originálů ilustrací, které vznikaly v průběhu deseti pro edici Modern Czech Classics vydávanou nakladatelstvím Karolinum. Expozici doplňuje ukázka komiksu Ve stínu šumavských hvozdů nakl. Lipnik.  Jedná se o původní kresby k novým vydáním moderní české prózy – Klapzubovou jedenáctkou počínaje a Spalovačem mrtvol konče.

Kurátoři: Stanislava Fedrová a Pavel Kořínek.

Jiří Grus (20. listopadu 1978 Trutnov) je český malíř a komiksový kreslíř a scenárista.

Vzdělání získal na Akademii výtvarných umění v ateliéru klasické malby Zdeňka Berana. Ačkoliv také maluje, tak věhlas získal především skrze svou komiksovou tvorbu. Jako autor se projevil již roku 1991 v slovenském komiksovém magazínu Bublinky, jeho první komiksové album bylo Nitro těžkne s glycerínem, na kterém spolupracoval se scenáristou Štěpánem Kopřivou, a znamenitý ohlas získala jeho autorská série Voleman (od roku 2007, dosud čtyři díly). Za Nitro získal Grus v roce 2007 českou cenu Muriel.

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jiřího Gruse: Ilustrovat klasiku