Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jiří Načeradský – Invaze

Do 12.5.2017 bude v Galerii u Betlémské kaple, Betlémské náměstí 8, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava Jiřího Načeradského – Invaze.

Výstava Jiřího Načeradského Invaze představuje výběr obrazů a kreseb z let 1962 až 1992. Vystavený soubor nám umožňuje sledovat vývoj Načeradského tvorby od studenských let až po období kdy působil jako profesor na pražské Akademii.
Jádro výstavy tvoří práce z druhé poloviny sedmdesátých let, kdy se vedle prototypu žen vyobrazených jako Kudlanky objevují i návštěvnice z vesmíru Marťanky a Ufy, aby kolem roku 1980 přibyly ještě Ušatky (v jiném pojetí oproti roku 1967). Tato invaze nových archetypálních bytostí, často zobrazených v zářivé barevnosti přinesla do jeho tvorby nejen nová témata, ale také záměrný odstup od reálné situace v pochmurné atmosféře socialismu.

K výstavě vychází rozsáhlý katalog.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jiří Načeradský – Invaze