Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jany Vojnárové: „Z papíru vystřižený stín“

29. 5.-12. 6. / A.M.180 gallery / Kresba

Do 12.6.2015 bude v galerii A.M.180, Bělehradská 45, Praha 2, v době programů a představení, přístupná výstava Jany Vojnárové: „Z papíru vystřižený stín“.

kurátorka: Barbora Bartůňková

Výstava představí sérii děl, ve kterých Jana Vojnárová posouvá vzájemné vztahy mezi malbou a koláží prolínáním těchto výtvarných přístupů. Pracuje také s fragmenty, které se v proměnlivé podobě objevují na plátně i na papíře.
Snímky z rodinného archivu, nalezené fotografie, výstřižky z časopisů či oblékací papírové panenky tvoří materiál, ze kterého následně vznikají imaginativní kompozice s dívčími a ženskými figurami. Na blednoucím barevném papíře či na abstraktních plochách pláten se však vytrácí podoby tváří a konkrétní příběhy se proměňují v nejasné, avšak sugestivní otisky paměti.

Jana Vojnárová (*1982) absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Vladimíra Skrepla, Michaela Rittsteina, v ateliéru hostujícího pedagoga Silke Otto Knapp, dále na ateliéru Stanislava Diviše na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a absolvovala stáž na School of Visual Arts v New Yorku.

http://janavojnarova.cz/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jany Vojnárové: „Z papíru vystřižený stín“