Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Ivana Voseckého ИBAN- Když je židle stolem

19. 1.-24. 2. / Galerie SPZ / Instalace

Do 24.2.2017 bude v galerii SPZ, Pštrossova 8, Praha 1, přístupná výstava Ivana Voseckého ИBAN- Když je židle stolem.

Jde o instalaci-záznam. Popis žití ve stísněných podmínkách. To Ivan zná. Trochu zima, trochu nepohodlí. Trochu špína. Trochu Dr. Frankenstein. Zvláštní způsob života – v oteplovačkách a péřovce, na stoličce u kamen. Obrazy a básně nechávám proplynout a zmizet v paměti. To jak žiji, nejlépe vystihují slova H. D. Thoreaua: „Odešel jsem do lesů, protože jsem chtěl žít uvědoměle, postavit se čelem k základním skutečnostem života a vyzkoumat, zda bych se mohl naučit to, čemu mě má život naučit, a ne abych teprve až budu umírat, seznal, že jsem vůbec nežil. Chtěl jsem se co nejhlouběji ponořit do života, vysát jej až k samé jeho dřeni, žít chlapsky a spartánsky, abych dokázal odmrštit všechno, co není životem, pokosit až docela při zemi široký řad, zahnat život do úzkých a omezit jej na nejnutnější míru, a kdyby se ukázal ubohý, nu, pak jeho skutečnou ubohost beze zbytku pochopit a vyjevit…“ (Ivan Vosecký)

Ivan Vosecký (* 1963) vystudoval ČVUT a poté pražskou AVU, kde pracoval postupně v ateliéru intermediální tvorby Milana Knížáka, ateliéru videotvorby Michala Bielického, ateliéru konceptuální tvorby Miloše Šejna, ateliéru konceptuální malby Jiřího Davida a nakonec diplomoval v ateliéru malby u Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy.

Po ukončení studia architektury odjel v roce 1989 do Londýna, kde pracoval v architektonické kanceláři Chassay Architects. V roce 1999 začal pracovat ve filmovém průmyslu, nejdříve jako kreslič a posléze jako malíř-patinér. Zúčastnil se natáčení a přípravy filmů From hell, Blade 2, Liga gentlemanů, Vetřelec versus Predátor, Šanghajští rytíři, Bathory, Mazaný Filip nebo Tobruk.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Ivana Voseckého ИBAN- Když je židle stolem