Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Ivana Jelínka: Krajinami času

Do 28.9.2016 bude v Galerii u Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1, přístupná výstava obrazů Ivana Jelínka: Krajinami času.

Ivan Jelínek (*1924)

Od dob svých studií na reálném gymnáziu se Ivan Jelínek rozhodoval mezi láskami k malířství, hudbě a sportu. Nakonec se misky vah přiklonily ke sportu a po studiu na FTVS se celý profesní  život  věnoval  sportu  a  dětské  rekreaci.
Při pohledu na obrazy Ivana Jelínka je zřejmé, že se nejedná o díla naivistického amatéra, ale autora, který se teorií malby, kompozice a studiem zobrazovaných témat zabývá do hloubky a dlouhodobě. Skicy a náměty k obrazům shromaž-ďuje od 30. let minulého století a často až dnes přetváří v obrazy. Neustrnul ani na poli zkoumání možností malby. Vytváří vlastní technologické postupy i způsoby nanášení pastózních a reliéfních povrchů. Každý námět obrazu má svůj příběh. Kombinací všech těchto prvků vznikají díla jedno-značného, originálního autorského rukopisu. Díla, která jsou trvalým záznamem prchavých dojmů, vzpomínek a zážitků osobitě  zastavených  v  čase.

Více zde: http://www.ivan-jelinek-art.com/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Ivana Jelínka: Krajinami času