Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy ilustrací studentů II. ročníku oboru Propagační grafika spojená se křtem knihy Krvavá Máry

Nejméně do 30.6.2015 bude v 1.patře školy SUPŠ a VOŠUP, Žižkovo náměstí 1, Praha 3, přístupná výstava ilustrací 10 studentů II. ročníku oboru Propagační grafika vedených prof. Viktorií Ban-Jiránkovou. Všechny ukázky z výstavy: Karel Š.

Vernisáž byla spojena se křtem knihy Petra Janečka Krvavá Máry a jiné strašlivé historky.

Výstavu zahájil ředitel školy Mgr. Pavel Kovářík, o knize promluvil autor PhDr. Petr Janeček a Matěj Barták z Nakladatelství PLOT, který také přivezl vytištěné knihy pro studenty i zájemce. Před pokřtěním knihy přednesla studentka Adéla Čadková, jedna z autorů dvoubarevných linorytů použitých v knize, část textu o Krvavé Máry.

Součástí prezentace byla i limitovaná série triček a tašek s aplikovanými linoryty

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky:

Ve dne vypadá naše země jako ráj na zemi. Ale jakmile se setmí, z temných koutů začnou vylézat přízraky, duchové a příšery. Někdy přicházejí bez pozvání, jindy je sami vyvoláme – někdy se krvavě mstí, jindy nás naopak varují před nebezpečím. Jedno je ale jisté – jsou tady a do našich životů zasahují častěji, než by se zdálo, a hlouběji, než je nám milé. Nevěříte? V téhle knížce najdete 99 svědectví o řádění Krvavé Máry, Slendermana, Kozího muže a dalších bezejmenných nebo méně známých přízraků, takže ji stačí otevřít a začít číst… tedy jestli máte dost odvahy.

Tohle nejsou umělé horory ani smyšlené duchařské historky, které znáte z filmů, knížek nebo internetu. Jsou to údajně skutečné zážitky lidí, jako jste vy nebo já. Většina z nich tvrdí, že se skutečně staly. Je to pravda? Nevíme. Ale na letních táborech, školách v přírodě či ne internetu se tyto tajuplné příběhy vyprávějí tak často, že je to až zarážející…

http://www.plotknihy.cz/

http://www.sups.cz/Fotografie z výstavy