Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Homoloviny – Oleg, Honza a Matěj Homolovi

19. 9.-7. 10. / Czech Photo Centre / Fotografie

Do 7.10.2018 bude v Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná velmi zajímavá výstava Homoloviny – Oleg, Honza a Matěj Homolovi.

Multimediální výstava Homoloviny v sobě ponese několik poprvé. Jednak představíme vedle sebe kontrastní tvorbu otce a obou synů, a za druhé se v galerii poprvé vedle fotografií objeví obrazy Honzy Homoly. Ten ve svých dílech kombinuje několik technik: základní motiv vzniká v počítači a poté obraz dále dotváří klasickou malířskou cestou.

Na výstavě Homoloviny představujeme tištěné fotografie i dobové zvětšeniny staré 30 a více let. Řadu z nich doprovází ručně psané komentáře. V expozici bude například historicky první společný snímek Václava Havla a Dagmar Veškrnové. Dále fotografie severokorejského diktátora Kim Ir-sena, kterého nese ochranka ze schodů.

Vystavený je i jeden z nejznámějších snímků ze série amerických publikací A Day in the Life of, kde autor zachytil holčičku letící nad dunami u Dněpru v Kyjevě. Oleg Homola se na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let věnoval focení hudby, a tak vznikl soubor populárních hvězd českého showbyznysu. Společným pojítkem většiny fotografií je humor – a tak na výstavě neschází snímek “Manneken Pis”, který si z prestižní mezinárodní soutěže Humorphoto odnesl druhé místo.

Multimediální autor Oleg Homola je známý zejména jako fotograf, kromě fotografie však píše, maluje, skládá i hraje muziku. Je držitelem řady předních mezinárodních i domácích cen za novinářskou fotografii. Na sklonku osmdesátých let patřil ke špičce české “press photography”. V zahraniční byl nejvyhledávanějším českým fotožurnalistou. V posledních letech se věnuje zejména videotvorbě.

Výstava bude otevřena od 20. září do 7. října 2018  každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Homoloviny – Oleg, Honza a Matěj Homolovi