Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Go for Art – 3 roky online galerie Young Real Art

18. 10.-28. 10. / Galerie u prstenu / Malba

Do 28.10.2016 bude v Galerii u Prstenu, Jilská 14, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Go for Art – 3 roky online galerie Young Real Art.

Koncepce výstavy vychází z široké škály námi zastoupených mladých umělců ze všech vysokých uměleckých škol v ČR a SK /momentálně 77/. Návštěvník bude mít možnost si prohlédnout různorodá díla od kreseb a grafik, přes fotografie ADAMA KENCKI, krajiny MATĚJE LIPAVSKÉHO, epoxidové obrazy JAROSLAVY KADLECOVÉ, abstrakce PATRIKA KRIŠŠÁKA nebo GÁBORA SZUCZE, hyperrealistické olejomalby EVY FAJČÍKOVÉ, přes sochy ADAMA KOVALČIKA, můžete se těšit i na sošky Buddhů nověš zastoupené umělkyně IVANY PAVLÍČKOVÉ, až po překvapení večera od PATRIKA PROŠKA, který připravuje objekt přímo pro tuto příležitost! Celkem se v kamenné galerii představí cca 22 umělců.

Jako bonus jsme připravili každodenní „SETKÁNÍ S UMĚLCI“, kdy se po jednotlivé večery v galerii návštěvník bude moci setkat s jedním ze zastoupených umělců a dovědět se více o jeho tvorbě. Program bude postupně odhalován na stránkách galerie: https://youngrealart.com/cs/news/56

Young Real Art je v Evropě první projekt svého druhu v oblasti výtvarného umění. Jeho cílem je zprostředkovat veřejnosti originální díla mladých talentovaných umělců, studentů a absolventů vysokých výtvarných škol. Jedná se o první čistě virtuální prodejní galerii bez propojení s kamenným obchodem či depozitem.

Cílem projektu bylo vytvořit otevřenou platformu pro střetávání mladých výtvarníků se širokou laickou veřejností a kultivovat její povědomí o současném umění. Young Real Art se snaží o návrat uměleckých děl ze sterilních galerií do běžného života a dokázat, že originální obrazy jsou dostupné každému.

„Pro Young Real Art je nejdůležitější kvalita a osobní přístup. A to jak ve vztahu galerie – umělec, ale také galerie – zákazník. Umělecká díla sami vybíráme navštěvováním výstav a klauzurních či diplomových prací na školách. S umělci, jejichž práce nás zaujme svojí originalitou a myšlenkou, osobně jednáme a společně vybíráme díla, která umístíme na web. Na druhou stranu se snažíme i o individuální přístup k zákazníkovi. Často se stává, že pomáháme s umístěním díla v interiéru, individuálně řešíme dopravu a v neposlední řadě nás velice zajímá, jak se dílo líbí a jak je zákazník spokojený“, vysvětluje zakladatelka a hlavní kurátorka galerie, Jana Laštovka.

Zásadním kritériem kvality zastoupených autorů je jejich studium či absolutorium na prestižních vysokých uměleckých školách. Jde o výběrové akademie a univerzity z Česka (FAMU, AVU v Praze, FAVU v Brně, UUD ZČU v Plzni, FAU OU v Ostravě, FUA TUL v Liberci, UTB ve Zlíně), Slovenska (VŠVU v Bratislavě) a také z Německa (Akademie der bildenden Künste v Mnichově).

„Hlavní ideou projektu je odstraňování bariéry, která stojí uměleckému dílu v cestě mezi ateliérem autora a naším každodenním životem. Dříve bylo běžné, že umění přímo obohacovalo náš všední život, v moderním světě se tato vazba postupně vytratila. Jsme zaplaveni komerčními reprodukcemi postrádajícími originalitu a osobitost“, uvádí Jana Laštovka a dodává: „Koncept naší online galerie pomáhá obnovit a usnadnit vztah mezi umělcem, respektive uměleckým dílem a zájemcem o koupi. Přínos díla, které si sami vybereme, známe okolnosti jeho vzniku i jeho autora, činí náš život bohatším a svébytnějším. Kromě toho lze takový nákup chápat jako dobrou investici – cena děl vytvořených mladými umělci se může během let zmnohonásobit“.

Technicky je projekt Young Real Art realizován pomocí online prodejní galerie na stránkách www.youngrealart.com/cz nebo www.yra.cz. Denně aktualizovaný web klade důraz na jasnou orientaci a jednoduchost vyhledávání. Umělecká díla jsou členěna do kategorií malba, kresba, grafika + koláže, socha, fotografie. Vyhledávání pomáhá rozšířený filtr, který zohledňuje kategorii, dostupnost, cenu a velikost uměleckého díla. Od letošního roku navíc galerie funguje na nových webových stránkách, které jsou rychlejší a přehlednější. Novinkou je blog, na kterém jsou publikovány články o jednotlivých autorech s fotografiemi z jejich ateliérů. Nechybí samozřejmě ani propojení s Facebookem, kde najdete rozšířený přehled o celkové dosavadní tvorbě jednotlivých umělců, jejich aktuálních výstavách či workshopech. Pravidelně zde zveřejňujeme také články věnující se známým umělcům či jednotlivým uměleckým kategoriím, disciplínám a jejich historii.

Vybrané dílo, které si zájemce objedná a zaplatí online, mu bude nejpozději do 7 dnů od zaplacení doručeno na uvedenou adresu (často je dodací lhůta 2-3 dny). Od této doby má celých 14 dní možnost obraz bezplatně vrátit, pokud zjistí, že se mu z nějakého důvodu dílo nehodí. Od roku 2015 je poštovné po ČR a SR zdarma.

Galerie připravuje pravidelně různé slevové akce v případě nákupu více obrazů od jednoho umělce nebo věrnostní slevy stálým zákazníkům. Všem stálým zákazníkům automaticky posíláme informační leták o nových tvářích galerie a konaných výstavách.
Patronem projektu Young Real Art se stal známý český konceptuální umělec a pedagog pražské AVU a ústecké FUD UJEP Jiří Kovanda, který stál u zrodu celého projektu. Sleduje od začátku rozvoj galerie a pomáhá cennými radami, které vycházejí z jeho mnohaleté umělecké činnosti i pedagogické praxe.

www.youngrealart.comFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Go for Art – 3 roky online galerie Young Real Art