Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Geffen Refaeli

Jenom do 6.10.2016 bude v 1.2.3. gallery v Petrohradská kolektiv, Petrohradská 13, Praha 10, přístupná zajímavá výstava izraelské ilustrátorky Geffen Refaeli.

Vizuální umělkyně Geffen Refaeli předvede  aktuální serií  „light boxů“ vytvořenou  částečně během svého pražského rezidenčního  pobytu v prostorách Petrohradská kolektiv. Součástí  výstavy  bude přednáška autorky spojená  s audiovizuální prezentací. Během  svého  pobytu  se  Geffen  zúčastní   také  festivalu ilustrace Lustr.

Geffen Refaeli je izraelská ilustrátorka známá zejména svým instagramovým projektem Dailydoodlegram (http://instagram.com/dailydoodlegram), který začala před čtyřmi lety a který má dnes přes 100 000 fanoušků. Inspirací jsou pro Geffen nejrůznější fotografie a obrázky na Instagramu, na základě kterých kreslí nové příběhy a ilustrované koláže. Dailydoodlegram je její abstraktní deník zachycující momentální stav mysli nebo snové situace. Zároveň propojuje surrealistické ilustrace s původními zdroji a vytváří tak vazby mezi umělci. Projekt Dailydoodlegram si získal pozornost médií (the official InstagramBlog, BOOOOOM, IGNANT, Creative review, Flavorwire, Haaretz, TimeOut Israel) a autorka ho představila i v podobě výstavy v Tel Avivu, Jeruzalémě, Berlíně či Portlandu.

Ve dnech 23. – 28. 9. 2016 budou mít možnost její ilustrace vidět rovněž návštěvníci festivalu ilustrace LUSTR, kde bude Dailydoodlegram vystavovat během své rezidence v Petrohradská Kolektiv. Do Prahy se Geffen Refaeli vrací po šesti letech – v rámci studia na jeruzalémské Bezalel Academy of Art strávila v roce 2010 dva semestry na pražské UMPRUM.

Odkazy:
https://www.instagram.com/dailydoodlegram/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Geffen Refaeli