Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy From the box / 9 umělců z Helsinek

19. 11.-16. 1. / České centrum / Malba

Do 16.1.2016 bude v přízemní i podzemní galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná výstava From the box / 9 umělců z Helsinek.

Prezentace devíti finských umělců, kteří jsou členy sdružení Forum Box, které spolu s Českým centrem Praha výstavu připravilo.

Na výstavě se představí Kaisaleena Halinen, Emma Helle, Markus Kåhre, Juhana Moisander, Vesa-Pekka Rannikko, Tommi Toija, Samppa Törmälehto, Antti Oikarinen a Ilona Valkonen, kteří se věnují sochařství, uměleckým instalacím, videoartu či malbě nebo zasahují mezioborově do každé z disciplín.

Výtvarníci jsou členy uměleckého sdružení Forum Box, které bylo v Helsinkách založeno sochařem Kainem Tapperem (1930 – 2004) v roce 1996. Hlavním posláním spolku je nabídnout vlastní výstavní prostor a přispět tak k obohacení a podpoře finského kulturního života. V současné době sdružuje Forum Box přibližně 80 výtvarníků a herců, z nichž všichni patří k současné finské umělecké špičce. Forum Box si klade za cíl být prostorem, který je otevřený všem formám uměleckého vyjádření.

Výstavu připravilo umělecké sdružení Forum Box a České centrum Praha s podporou Frame Visual Art Finland a The Arts Promotion Centre Finland.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy From the box / 9 umělců z Helsinek