Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografky Bibora

18. 12.-23. 1. / Champagnería / Fotografie

Do 23.1.2018 bude v příjemném podniku Champagnería, Průchodní 4, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografky Bibora.

Bibora touto výstavou představuje průřez svou osobitou tvorbou, pro níž jsou tolik typické emoce, přirozenost a hledání nevšedních úhlů. Fotografie, často úmyslně ponechány bez názvu, zachycují ženské tělo v emotivních detailech, nutí diváka k zamyšlení a rozvinutí své fantazie. Portrét v podání Bibory dýchá netradiční atmosférou a ponechává pozorovateli dostatek prostoru pro vlastní výklad a zážitek z každého výjevu.

Autorka nejraději pracuje s emocemi, které nelze dopředu naplánovat. Netvoří podle předem připraveného scénáře. Improvizuje. Momentální nálada její i modelky, spolu s kreativně využitými prvky prostředí, jsou nedílnou součástí hravého přístupu k tvorbě fotografie.

Tlumené barvy, jednoduchá kompozice a často se vyskytující motiv vody a květin pak již jen dotváří styl, ve kterém se Bibora ráda pohybuje.

Autorka o sobě:

“Jsem chaotická a v dnešním světě trochu ztracená. To mi ale neubírá na optimismu a cílevědomosti. Vyzkoušela jsem několik profesí založených na práci s lidmi, ale fotografií se k nim dostanu nejblíže. Ráda experimentuji a poznávám nové věci a lidi. Svou volnou tvorbou se snažím zaujmout a vzbudit v lidech různé nálady a pocity.”

BB v bodech:
– pochází z Pardubic
– momentálně žije v Praze
– mezi své fotografické úspěchy řadí bohaté portfolio ve PhotoVogue gallery, 1x, umístění v soutěži Žena/Woman Strakonice, publikace v českých a zahraničních periodikách ( RussianPhoto, ArabPix, FotoVideo, atd.)
– získala ocenění Mezinárodní federací fotografického umění (FIAP).
– je hravá, někdy fotí, ale ráda se postaví i před objektivFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografky Bibora