Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií JUDr. Hany Klímové: Krásní lidé – příroda – pohoda

Do 17.9.2017 bude v Galerii ve věži Novoměstské radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná velmi zajímavá výstava fotografií JUDr. Hany Klímové: Krásní lidé – příroda – pohoda.

„Hledám stále krásu života, krásu světla a tmy, krásu dravé i klidné vody, krásu velkolepých hor, krásu zlatavého slunce, krásu nekonečné přírody, těším se ze života, který žiju uspěchaně, a občas chci zpomalit či se zastavit, ale nedaří se mi to. Alespoň někdy.  A na těchto toulkách potkávám v krásné přírodě, u blankytného  moře a v drsných horách nádherné lidičky, moudré babičky, statečné dědečky, nevinné děti, bohaté i chudé, z různých zemí a národů. Jsou všichni laskaví, už jen tím, že jsou ochotni chvilku posedět či postát a dopřáli mi cvaknout  fotoaparátem.“
Reprezentativní výběrová galerie amatérské umělkyně při příležitosti životního jubilea.
JUDr. Hana Klímová, nar. 1951

Právnickou fakultu University Karlovy v Praze úspěšně ukončila v r. 1975. V roce 1979 složila rigorózní zkoušku a získala akademický titul doktor práv – JUDr. Od r. 1990 je advokátkou České advokátní komory zapsanou v seznamu od č. 1023.

Advokátní praxi vykonává zejména v oborech práva trestního, občanského, nemovitostního, rodinného a sportovního. Je rovněž tlumočnicí jazyka německého zapsanou v seznamu tlumočníků Ministerstva spravedlnosti České republiky. Hovoří také anglicky a rusky.

Od r. 2008 je členem mezinárodní asociace právníků-lyžařů SKILEX INTERNATIONAL. Od r. r. 2009 je členem Česko-turecké obchodní komory se sídlem v Praze. V současné době se ve volném čase věnuje studiu tureckého jazyka, literatury, dějin a kultury.

Kromě pracovní činnosti, která vyplňuje většinu jejího času, má řadu koníčků, k nimž především patří sport – lyžování, plavání, stolní tenis, cestování, jazzová a klasická hudba a jejím největším koníčkem je fotografování. Tomu se věnuje už od mládí. Své náměty hledá a nachází při cestování, v přírodě, na moři i v horách, ale i mezi lidmi v cizích zemích. Fotografování jí umožňuje a pomáhá v poznávání světa a jeho dokumentaci, ale i v relaxaci. Uspořádala již několik velmi úspěšných výstav a to jak společně s dalšími výtvarníky, tak samostatných. K těm se řadí výstavy uspořádané v r. 2005, v letech 2007 až 2012 ve Strahovském klášteře v Praze.

www.advokati-khklima.cz


Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií JUDr. Hany Klímové: Krásní lidé – příroda – pohoda