Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Štreita: Křížová cesta

končí 9. června / Opatství Emauzy / Fotografie

Do 9.6.2019 bude v Opatství Emauzy, Vyšehradská 49, Praha 2 (vchod brankou a doleva podél kostela), přístupná v samotném Kostelem Panny Marie na Slovanech, krásná a působivá výstava fotografií Jindřicha Štreita: Křížová cesta.

Putovní výstava černobílých fotografií Jindřicha Štreita se letos představí v Emauzském kostele Panny Marie na Slovanech.
Jednotlivé fotografie byly kurátorsky vybrány samotným autorem v tandemu s architektem Václavem Hlaváčkem.

Koncept čtrnácti zastavení křížové cesty je podtržen instalací přiléhající k chrámové zdi, která tvoří – přeneseně i vizuálně – oporu vztyčujícímu se kříži. Instalaci navrhl sochař Vojtěch Hlaváček.

O autorovi fotografií:
Jindřich Štreit je jeden z nejvýznamnějších českých fotografů, který představil více než tisíc sto autorských výstav a mnoha kolektivních se zúčastnil. Vydal 30 knih, jeho díla jsou zastoupena v nejvýznamnějších sbírkách. Bylo o něm natočeno několik filmů. Celý život se věnuje dokumentování života na venkově, zajímají ho sociální a sakrální témata. Působí jako pedagog na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě.

Projekt putovní výstavy Křížová cesta vznikl podnětem Václava Hlaváčka za přispění architektonického ateliéru Studio acht. Grafika výstavy: Štěpán Hlaváček

……

Vernisáž ozdobilo vystoupení Moniky Duarte Štreitové, oceňované české flétnistky, která se zaměřuje na soudobou hudební tvorbu a pro kterou současní skladatelé moderní hudby napsali již přes 200 skladeb.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Štreita: Křížová cesta