Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Davida Macháčka – (BACK)STAGE

9. 5.-31. 5. / Rock café / Fotografie

Do 31.5.2017 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografií Davida Macháčka – (BACK)STAGE.

David Macháček (1970) pracuje jako reportér v pořadu České televize Reportéři ČT. Ač hodně fotí, říká o sobě, že není fotograf a nemá ani klasické fotografické vybavení. Svou první fotku pořídil v létě 1978 na letním táboře v Lanžově. Bylo mu osm let a na svitkový film vyfotil fotoaparátem Pionýr chatku, ve které bydlel. Pak si dal na čtvrt století pauzu a k fotografování se vrátil až v době, kdy v kapse začal nosit první mobilní telefon s fotoaparátem. Tím také dodnes pořizuje většinu fotografií – je to rychlé, pohodlné a také nenápadné – nikdo si ho nevšimne a nikomu nepřekáží. Více než rok už jezdí ve volném čase s kapelou Mňága a Žďorp, které pořizuje časosběrný dokument.
A proč právě téma backstage? „Backstage je pro mě téma dráždivé jak odvrácená strana Měsíce. Naprostý protiklad k emocím, které ze sebe vydávají muzikanti na pódiu. Místo, kde se odehrávají jejich poslední rituály před koncertem, kde nemusí skrývat nervozitu z únavy z předchozích dnů. Baví mě sledovat jejich proměny, dvě různé bytosti v jednom těle. Stage a backstage jsou dva světy s obrovským kontrastem a napětím,“ prozrazuje autor k výstavě v Rock Café.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Davida Macháčka – (BACK)STAGE