Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Brunton & Kupčo

9. 4.-2. 5. / Slovenský dům / Fotografie

Do 2.5.2018 bude ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1, v přízemí i v podzemí, přístupná zajímavá výstava fotografií Brunton & Kupčo.

Vladimír Brunton

narozen v Rakovníku roku 1961 ve znamení raka. Fotografováním se začal zabývat ve svých dvanácti letech. Inspiroval ho k tomu jeden starý fotograf, kterého potkal za pobytu v Norsku. Posledních 10 let se věnuje umělecké fotografii. Používá velkoformátové fotoaparáty a speciální metody tradující se už od počátku fotografie.

Yaro M.Kupčo

Rodák z Kežmarku, ktorý sa vo svojej mladosti venoval cyklistike a horolezectvu. To mu bolo osudné, keď po páde na túre pod Slavkovským štítom padol. Po úraze sa presťahoval do Piešťan koncom 80. rokov minulého storočia. Napriek hendikepu sa vypracoval na jedného z najvýznamnejších slovenských fotografov – krajinárov, prírody. Riadi sa heslom: „Kam nemôžu nohy, dosiahne objektív“. Nefotí na farbu – jeho zádumčivé fotografie sú čiernobiele, nanajvýš tónované do hneda sépiou a následne 24-karátovým zlatom, zábery zahraničia necháva čiernobiele. Zostal verný fotoaparátu na klasický film, dokonca si sám mieša chemikálie, aby mal kvalitu svojich fotografií pod kontrolou. S fotografovaním súvisí aj jeho ďalšia záľuba – cestovanie. Vydal knihu „Cesty a zastavenia“ (2009). Venuje sa tiež reštaurovaniu a tvorbe vitráží (napr. Dom smútku na Žilinskom cintoríne v Piešťanoch).
Je držiteľom Ceny primátora mesta za aktivity v kultúrnej oblasti za rok 2007.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Brunton & Kupčo