Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Anna Rasmussen – Před oponou / za oponou

Do 6.4.2018 bude v Cafe Prostoru_ , v budově Národní technické knihovny, Technická 6, Praha 6, přístupná zajímavá výstava fotografií Anny Rasmussen – Před oponou / za oponou.

Soubor fotografií Anny Rasmussen Vás přenese do divadelního zákulisí i na jeviště Národního divadla. Ve své volné tvorbě se snaží zůstat věrná dokumentárnímu stylu fotografie. „To pro mě znamená vystižení atmosféry a zachycení neopakovatelného okamžiku. V divadle jsou pro to ideální podmínky. Je tu nervozita v šatnách i úleva po výkonu, pot a vůně líčidel.
Každý den má jiný příběh. Je to kouzelný svět iluzí, ambicí a (ne)splněných snů.“ popisuje autorka. K dokumentu velmi ráda využívá mimo digitální i analogový fotoaparát. Ne náhodou získaly tyto fotografie ocenění FEP FETA 2015 a IPC Sophie Smoliar Scholarship Award na festivalu Photokina v Kolíně nad Rýnem.

Anna Rasmussen (*1982) pracovala čtrnáct let jako tanečnice v Národním divadle, kde postupně začala působit i jako oficiální fotografka pro balet Národního divadla. Vystudovala Taneční konzervatoř hlavního města Prahy a Reklamní fotografii na pražské Orange Factory pod vedením Prof. Mgr. Miroslava Vojtěchovského a MgA. Mariana Beneše. Věnuje se krajinářské, portrétní, rodinné, newborn fotografii a působí jako lektorka.
Tvoří ve svém karlínském ateliéru.
Výstava je prodejní. V případě zájmu pište na vystavy@prostoru.cz.

Martina Houdek za Cafe Prostoru_

www.annarasmussen.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Anna Rasmussen – Před oponou / za oponou