Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Entrée V4 edition in Prague

Pouze do 31.7.2018 bude v galerii Artery Prague, Gorazdova 9, Praha 2, přístupná velmi zajímavá mezinárodní výstava Entrée V4 edition. V Praze končí její putování po městech Visegrádské 4.

Kulturní a vědecká programová série maďarského předsednictví V4 2017-2018:
Ve Visegrádu byla vytvořena Visegrádská spolupráce – vybudováním na jejích historických základech – založená na společné historii, hodnotách, zájmech, jakož i vzájemné důvěře. Od svého vzniku Visegrádská skupina (V4) sestávající ze čtyř zemí – Maďarska, České republiky, Polska a Slovenska – účinně zastupuje naše regionální hodnoty, od roku 2004 také v rámci Evropské Unie. V4 je evropským činitelem, který znamená stabilitu a růst. Spolupráce těchto zemí poskytuje vynikající možnost k tomu, abychom vzájemně lépe poznali své tradice, umění, budovanou historii, přírodní hodnoty a kulturu.

Popis projektu:
Práce posluchačů, kteří čerstvě ukončili univerzity výtvarného a průmyslového umění je ve většině případů možné vidět pouze v rámci stěn dané instituce, na výstavách organizovaných posluchačům připříležitosti obhajoby diplomových prací.
Hybridart Management rozpoznal výše načrtnutousituaci a už se dlouhá léta vážným způsobem angažuje v představování domácích umělců začínajících svou uměleckou dráhou, nebo umělce s čerstvým diplomem, jakož i jejich prací na maďarské a mezinárodní platformě.
Entrée V4 představuje výběr z diplomových prací posluchačů ze zemí Visegrádské skupiny, kteří své diplomy získali v roce 2017. Skupinová putovní výstava sestavená z fotografií, maleb, grafiky, soch a dělvyhotovených kombinovanou technikou se představí na devíti místech ve velkoměstech regionu.
Univerzity, které se na výstavě představí:
Maďarská univerzita výtvarných umění / Magyar Képzőművészeti Egyetem, Univerzita umění a designu Moholy – Nagy / Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Faculty of Fine Arts BUT / Fakulta výtvarných umění VUT v Brně, Academy of Arts and Design of Bratislava / Vysoká škola výtvarných umění v Bratislavě, Academy of Fine Arts in Warsaw / Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Série výstav se z pověření Veřejné nadace provýzkum dějin a společnosti Střední a východní Evropy (Közép- és Kelet-európai történelem és társadalom Kutatásáért Közalapítvány) realizuje v rámci maďarského předsednictví V4 2017-2018.
Hybridart Management funguje v oblasti současného vizuálního umění od roku 2005 s tím cílem, aby po vystoupení z klasických forem a rámců představil domácí a zahraniční výtvarné umění a design v co nejširším okruhu.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Entrée V4 edition in Prague