Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy “Čtyři živly” – Sylwia Hacieja, Zdena Švancarová, Tiziano Marasco, Monika Grabowska

Do 29.3.2018 bude v Galerii u Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1, přístupná skupinová výstava obrazů “Čtyři živly” – Sylwia Hacieja, Zdena Švancarová, Tiziano Marasco, Monika Grabowska.

Sylwia Hacieja
Malířka pocházející z polského Krakowa vystudovala užitkovou malbu v ateliéru ak. mal. Jaroslava Kláta na Soukromé Střední Umělecké Škole Designu v Praze. Pote studovala malířství v Polsku – bakalářské studium v Kolegium Sztuk Pięknych v Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, a magisterské studium na Univerzitě Marii-Curie Skłodowskiej v polském Lublinie pod vedením prof. um. Tomasza Zawadzkiego.
V obrazech, které autorka připravila pro aktuální výstavu je dominantní motiv „elementu vody“.
V jedné části vystavených maleb je znázorněno snoubení lodí a vody, nebo-li vztah mezí přírodou a konstrukci plavidla. Lodě prolínající vodní hladinu zanechávají barevnou stopu, kterou autorka snaží se s přesností zachytit v svých pracích.
Kromě sledování barevné stopy lodi v další častí představených obrazů věnuje se pátraní po barevné hře světel v proměně krajiny na zlomku dne a noci, které jsou vlastně „zavěšené“ na hranici nokturna.
Mimo jiné Sylwia věnuje se fotografií a je organizátorkou výstav pro žižkovský prostor Kukmal Hilda (bývaly Le Boudoir),
a pořádala výstavy pro kavárnu a galerii Róza K. a restauraci Mon Ami.

Monika J. Grabowska
Malbu studovala v Polsku u profesora Janusze Kaczmarského.
V současnosti maluje převážně akrylovou technikou.
V obrazech se zajímá se především o barvu, hledání prostoru a světla.
Prezentovaný cyklus se zaměřuje na světelné reflexy.
Kromě malby se věnuje se ilustracím, obálkám dětských knih a grafickým projektům.

Tiziano Marasco
Italský umělec žijící od roku 2011 v Praze, kde kromě umělecké činností zabývá se překladatelstvím a žurnalistikou.
V roce 2004 se začal věnovat se malbě jako samouk.
Během studium jazyků na univerzitě účastnil se volitelných kurzů malby na benátské akademii v Itálii (v rozmezí 6 let).
Tiziano jeví velký zájem o volnou tvorbu a experimentovaní, v průběhu let vymyslel vlastní výtvarnou techniku – malbu na černé platno (olej nebo akryl). Jeho díla jsou silně ovlivněné grafikou a ilustracemi.
Maluje především krajiny (reálné či fantastické) nebo lidi.
V jeho tvorbě je zřetelně viditelná technická disciplina a úcta k malířským vzorům a dějinám malířství vůbec. Statičnost, melancholie, tajnuplnost a opuštěnost dominuje v obrazech Tiziana, přesně jako u Italské pittura Metafisica, jehož hlavním představitelem byl malíř Giorgio de Chirico.

Zdena Švancarová se narodila v roce 1971 v Turzovce na Slovensku, kde vyrůstala u svých prarodičů. Od svých 10 let se věnuje umělecké tvorbě.
Ve věku 24 let se odstěhovala do Prahy, kde se intenzivní prací v realitách, postavila na vlastní nohy. Zároveň také vyspěla ve své duchovní práci a intuitivní
kresbě. Múzy a andělé vedli její ruku s tužkou a štětcem. Její obrazy jsou přímím otiskem jejího duchovního světa. Jsou symbolické, někdy až příliš dětinské, občas realistické, jindy uchvátí naše srdce.
Dnešní výstavě vévodí v její tvorbě „Labuť“. Krůpěje deště třpytící se v duze, luční květiny rostoucí na břehu rybníka, jsou zrcadlem jejího světa.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy “Čtyři živly” – Sylwia Hacieja, Zdena Švancarová, Tiziano Marasco, Monika Grabowska